Josef Novák zvaný Pepan je už nějakou dobu starostou města Kameňákova, kterému se svým tajemníkem Bohoušem a členy zastupitelstva s velkými obtížemi vládne. Chtěl by si hlavně v klidu užívat výhod této funkce, ale nemá to jednoduché, protože občané jsou ... Číst více

Pravá i levá ruka starosty Pepana na magistrátu a často i hromosvod jeho vzteku. Bohouš je přesně takovým úředníkem, jakým má kameňákovský úředník být – líný, požitkářský a k občanům nerudný. Zkrátka řádně zvolená manažerská pohroma. Pošilhává po funkci ... Číst více

Převzal funkci náčelníka policie po Pepanovi Novákovi, když ten odešel starostovat. Je si plně vědom své odpovědnosti za pořádek ve městě a klidné spaní občanů Kameňákova. Vzorem mu je Chuck Norris a s podobnou vervou a vehemencí jako jeho idol by chtěl ... Číst více

Manželka náčelníka policie Franty Cloumala, učí na místní střední škole. Toleruje Frantovu slabost pro Chucka Norrise, nemá však moc pochopení pro jeho laxnost k plnění manželských povinností, a proto si hledá kompenzaci této činnosti v mužské části učitelského ... Číst více

Tonda se svou ženou Bětou přijede do Kameňákova na návštěvu za svým synem Laďou okouknout rodinu budoucího tchána. Návštěva se ale protáhne na několikaměsíční pobyt, protože u Nováků jim nic nechybí a nachystat svatbu Ladi s Julií Novákovou, to dá zabrat. ... Číst více

Vlasta je ambiciózní žena, která však žije sama, protože ještě nenašla toho pravého. Má dva životní cíle: uhnat Pepana Nováka a stát se tak paní starostovou, a ve škole, kde učí, povýšit na ředitelku. Pro dosažení těchto cílů obětuje naprosto všechno. ... Číst více

Syn tajemníka Bohouše Beránka, který by nejradši zevloval v klidu svého pokoje. Okolnosti a otec ho ale donutili vstoupit do náročné služby policajta. Bojí se zbraní a nastydnutí, a touží po vztahu s něžným pohlavím. Je však sám, protože je plachý.

Běta je žena generála Tondy Kašpara. Jeho oddanou manželkou se v podstatě stala už ve svých 14 letech, kdy ji Tonda připravil o poctivost a musel si ji vzít. Ve skutečnosti však svým mužem manipuluje, jak potřebuje, a v domácnosti je generálem ona. V ... Číst více

René je syn starého Fouska, kterého hraje Petr Vondráček. Je gynekologem, který je však zcela vyhořelý.

Neúnavný kritik práce starosty a zastupitelstva - důchodce Fousek v podání Jiřího Krampola je neustálý stěžovatel. Jednoho dne vyhraje na stírací los 10 milionů, ale ani to nezmění jeho život kverulanta.

Standa je v Kameňákově řezníkem. Má za manželku doktorku Emu, která mu občas vypomáhá při zabijačkách, protože sám má paradoxně problém zabít živého tvora. Jako vedlejšák dělá trenéra místního fotbalového družstva a je i členem zastupitelstva.

Popelář Kája, kterého ztvárnil Petr Jablonský se společně s Vlastíkem a Bedřichem stará o čistotu a pořádek ve městě. Mimo to mají všichni tři pánové i velký podíl na výtoči piva v Hospodě u Pajdy.

Slávek provozuje pohřební službu v Kameňákově. Kšefty moc nejdou, tak hledá různé inovace, jak získat více nebožtíků. Je rovněž členem zastupitelstva a později taky kameramanem nově vzniklé kameňákovské televize. Má totiž zkušenosti s natáčením pohřbů.

... Číst více

Doktorka Ema má ordinaci, kde léčí kameňákovské pacienty razantně a po svém. Její neotřelé lékařské postupy už zajistily hodně zákazníků pro pohřebáka Slávka. Svému manželovi, řezníkovi Standovi, je pevnou oporou a často mu pomáhá při zabijačkách.

Kamila je sekretářkou starosty na kameňákovské radnici, ale především to je blondýna - tu v sobě nezapře. A tak vnáší chaos i do věcí, do kterých se chaos normálně vnést nedá. Je dcerou Sáry Kohnové a od dětství byla vychovávána rodinou na Slovensku, ... Číst více

Nový přírůstek do policejního týmu, který je pod vedením náčelníka Franty Cloumala. Neumí moc číst, ale odvážných řešení v policejních postupech má na rozdávání.

Po přihlášení Kameňákova do soutěže o Pozitivní město roku se úředník Milouš objeví na kameňákovské radnici. Tvrdí, že je z ministerstva a že jim pomůže tuto soutěž vyhrát. Ne všichni tomu ale věří.

Býval ředitelem - školy po Vlastině převratu však musel ze školství odejít. Jenže má mladou milenku, a tak musí vydělávat! Právě proto začal tedy v Kameňákově taxikařit.

Sára Kohnová má muže ve vězení, a tak žije s důchodcem Fouskem. Když Fousek vyhraje peníze - 10 milionů, postará se, aby je neutratil.

Vilma Nováková - žena starosty Kameňákova před nějakou dobou odjela do Austrálie za dcerou. Samota ji však přinutila přehodnotit rozvod s manželem Pepanem. Slíbený post ředitelky školy, pravidelný sex a svatba její dcery jsou dostatečnými důvody, proč ... Číst více

Prodává losy, lízátka a párky v rohlíku - řeč je o trafikantce, kterou ztvárnila sympatická Miluše Bittnerová. Má velké srdce, široký úsměv a také puntíky.

Pajda, kterého hraje Martin Sitta ve své hospodě čepuje pivo Pajdal a roznáší jídla, u kterých se moc nepozná, co to vlastně je. Rozhodně není zastáncem přílišné hygieny.

Obývá mobilní kontejner na odpadky, ale nepřipadá si jako odpadlík od slušné společnosti. Řeč je bezdomovci Jiřík alias Vrtulníkovi, kterého ztvárnil Michael Viktořík.

Popelář Vlastík v podání Milana Pitkina se stará o čistotu ve městě Kameňákov a mimo to i o výtoč piv v Hospodě u Pajdy.

Kameňácký popelář Bedřich, kterého hraje Roman Mrázik se společně se svými kolegy stará o čistotu ve městě a také o výtoč piv v Hospodě u Pajdy.